کد خبر: ۲۳۱۰۴
۱۲:۳۵ -۲۰ بهمن ۱۳۹۹
مدیر پروژه هنگام سازمان منطقه آزاد قشم گفت: عملیات پاکسازی منطقه ساحل خنیزی جزیره هنگام، از لکه‌های نفتی با همکاری اداره بنادر و دریانوردی قشم صورت گرفت.

منطقه آزاد قشم

نشان تجارت - تورج امانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در این عملیات ۳۷ نفر به مدت هشت روز، کلیه لکه‌های نفتی موجود در بخش ماسه‌ای ساحل خنیزی بزرگ و کوچک جزیره هنگام را جمع آوری کردند.
امانی ادامه داد: لکه‌های نفتی جمع آوری شده را ابتدا در گونی‌های ویژه ریخته و سپس با رعایت استاندارد‌های محیط زیستی و بهداشتی با آهک مدفون گردید.

مدیر پروژه هنگام سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در برخی نقاط ساحل صخره‌ای خنیزی نیز با استفاده از مواد زایل کننده نفتی (Dispersant) بخشی از عملیات پاکسازی عملیاتی شده است.

به گفته امانی؛ در آینده نزدیک و با تأمین تجهیزات مورد نیاز از قبیل کارواش، موتور برق و... شرایط برای اجرای کامل عملیات شستشو و پاکسازی بخش صخره‌ای ساحل خنیزی نیز فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه حفظ محیط زیست وظیفه‌ای همگانی است، تصریح کرد: هدف اصلی از انجام عملیات پاکسازی این منطقه از لکه‌های نفتی به حداقل رساندن میزان خسارت وارده به محیط زیست و مناظر طبیعی این ساحل می‌باشد.

امانی در پایان با قدردانی از شرکت تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم جهت تأمین نیروی انسانی این عملیات، خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده با رعایت استاندارد‌های محیط زیستی توسط کشتی‌های عبوری، برای کاهش تاثیرات مخرب آلودگی‌های نفتی بر اکوسیستم دریا و ساحل‌های مرجانی منطقه اقدامات جدی صورت بگیرد.

منبع: برنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون