کد خبر: ۲۲۷۸۴
۱۵:۴۱ -۱۳ بهمن ۱۳۹۹
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش از تمهیدات جدید مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا برای میزبانی گردشگران این منطقه خبر داد.

جزیره کیش

نشان تجارت - سعید پورعلی در سی و چهارمین جلسه شورای سلامت کیش، یکشنبه ۱۲ بهمن در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش بر لزوم اهمیت اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا در جزیره کیش تاکید کرد.

پورعلی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر و همچنین ولادت خجسته حضرت فاطمه زهرا (س)، بر عادی انگاری مردم در رعایت ضوابط بهداشتی از سوی اقشار مختلف جامعه در این منطقه اشاره داشت و افزود: کاهش حساسیت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب ایجاد نگرانی‌هایی در سطح جامعه شده است.

وی، بر اهمیت نقش رسانه‌ها برای جلوگیری از ایجاد تفکر عادی سازی ضوابط بهداشتی در سطح جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: نقش صدا و سیما در برنامه سازی و ارائه راه کار‌های مقابله با بیماری کرونا بسیار موثر است و همه بخش‌های مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش از جمله "بازرگانی، نظارت بر گردشگری و طرح‌های عمرانی و همچنین معاونت فرهنگی و اجتماعی" در کنار مرکز توسعه سلامت، باید نظارت‌های حداکثری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت دنبال کنند

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که جزیره کیش بر اساس شاخص‌های اعلامی در وضعیت آبی قرار گرفته است گفت: مقام معظم رهبری بار‌ها تاکید کردند که همه موظف هستند از مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا تبعیت کنند ما هم از این امر مهم مستثنی نیستیم و باید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه نظارت داشته باشیم.

پورعلی با بیان این که رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی سبب ادامه و استمرار فعالیت‌ها در منطقه آزاد کیش خواهد شد تصریح کرد: هر چقدر وقت، امکانات ‎و منابع در تقویت سیستم‌های نظارتی در نظر گرفته شود به این معنا است که می‌توانیم از فرصت‌های پیش رو بهره لازم را ببریم.

وی خاطر نشان کرد: اگر بخش‌های نظارتی غفلت کند احتمال شیوع مجدد بیماری به دلیل کاهش حساسیت‌های مردم و مسافران تقویت می‌شود..

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با شاره به این که خوشبختانه وضعیت بیماران بستری شده در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی این منطقه نشان می‌دهد توفیقات در بحث پیشگیری همچنان ادامه دارد و در حال حاضر بیمار کرونایی بستری در بیمارستان سه نفر است گفت:این یک معیار و شاخص خوبی در زمینه رعایت مقررات بهداشتی در جزیره کیش است.

پورعلی افزود: مدیریت روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش باید اقدامات پیشگیرانه مجموع گروه‌های هلال احمر و بسیج که بیش از گذشته در شرایط پیش رو حضور مستمر دارند را در قالب گزارش‌های تصویری منعکس و اطلاع رسانی کند.

وی با تاکید بر این که منطقه آزاد کیش با نظارت‌های حداکثری به عنوان منطقه پیشرو در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح کشور مطرح است اظهار داشت: برجسته سازی اقدامات صورت گرفته توسط تمام دستگاه‌های اجرایی مستقر در این منطقه در قالب گزارش‌های تصویری و استفاده از فضای مجازی می‌تواند فرصت سازی‌های خوبی را برای جزیره کیش ایجاد کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: برای تقویت نظارت‌های حداکثری در جهت استمرار فعالیت‌ها و حفظ فضای کسب و کار که سبب رونق اقتصادی این منطقه می‌شود تمام صنوف نیز باید با جدیت تمام و هوشیاری بیشتر بر فعالیت‌های خود نظارت داشته باشند.

منبع: فرینا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون