کد خبر: ۲۲۶۳۳
۱۳:۲۷ -۱۰ بهمن ۱۳۹۹
توقیف فیلم قاتل و وحشی واکنش اهالی سینما را به دنبال داشت.

رویا تیموریان

نشان تجارت - رویا تیموریان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان در انتقاد به توقیف فیلم قاتل وحشی و راه پیدا نکردن این فیلم به جشنواره فیلم فجر که ساخته حمید نعمت الله است عکسی از خود با مو‌های تراشیده که مربوط به بازی او در فیلم شیفتگی است منتشر کرد و اینطور نوشت:

"ما سینماگران حقمان این نیست".

برای یک زن مو عنصرمهم زیبا بودن است. روزی که فیلمنامه‌ی حاجی‌شاه را میخواندم میدانستم قرار است موهایم تراشیده شود، اما من عاشق حرفه‌ام هستم، عاشق نقشم بودم و برایش حاضر شدم از تمام زیبایی‌های زنانه خودم بگذرم. همه میدانیم عاشقی این حرف‌ها نمیشناسد. شب قبل از تست گریم در دلم آشوب بود حس غریبی بود، اضطراب از دست دادن و همزمان رسیدن به حاجی شاه!

رویا تیموریان

ما از هرکجا که فکر میکردیم پرسیدیم که چه باید کرد. اندازه‌ی مو برای نمایش روی پرده چند سانت باید باشد؟ از مراجع مختلف از هرکجا که فکرش راکنید سر آخر هم تمام این زحمات، از دست دادن ها، عاشقی کردن ها، سختی‌ها کشیدن‌ها بی فایده بود. چرا که قوانین نانوشته و متغیر است و نمی‌شود با تمام معیار‌های متغیر فیلم با قصه‌ای حساس ساخت! من برای آن فیلم نامزد دریافت سیمرغ بلورین شدم. اما برای فیلمی که قرار شد برای همیشه در کمد کارگردان بماند و فقط حسرتی در دل ما بگذارد.

حالا امروز میبینیم که این دور تسلسل هنوز دارد در حق بازیگران زن ما ظلم میکند. تا کی و تا کجا، جان و عشق و انرژی و خلاقیتمان پای سلایق و قوانین متغیر و نانوشته پایمال شود؟

ما سینماگران حقمان این نیست ما لایق رفتار شایسته‌تری هستیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
سحر
|
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
0
0
متاسفم که عده ای کشور مارو همچنان عقب مانده و مرتجع نگه میدارن!!!
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون