کد خبر: ۲۱۹۷۸
۱۰:۲۵ -۲۸ دی ۱۳۹۹
با حکم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در احکام جداگانه ای اعضای ستاد هماهنگی و پیگیری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را منصوب کرد.

اعضای ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر معرفی شدند

نشان تجارت - مراسم معارفه اعضای نخستین ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امروز با حضور غلامحسین مظفری رئیس این ستاد و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و محمدعلی وکیلی معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

در این مراسم ناصر آخوندی، داریوش سلیمی، خسرو نشان، سعید پورعلی، علی مقدس زاده، ابوالفضل طیبی، علی عرب، عزیزاله فرضی پور، محسن قریب، رحمان سادات نجفی و مسیح الله صفا با احکام غلامحسین مظفری رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، به عنوان اعضای این ستاد معرفی شدند.

مظفری در این جلسه با اشاره به اهمیت تعامل سازنده بخش خصوصی از جمله جامعه بازاریان و هتل داران در ارائه خدمات با کیفیت به گردشگران این منطقه اظهار داشت: با هم افزایی و همدلی بخش خصوصی در قالب ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌توانیم اقدامات مؤثری در ترغیب و جذب گردشگران و شرکت کنندگان رویداد ۲۰۲۲ قطر برای سفر به منطقه آزاد کیش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی از زمان شکل گیری منطقه آزاد کیش مشارکت خوبی در راستای توسعه و پیشرفت این منطقه داشته است گفت: از ابتدای همه گیری بیماری کرونا، کمیته‌هایی برای کنترل شیوع و گسترش این ویروس تشکیل شده است که مشارکت بخش خصوصی در این زمینه ستودنی است.

رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با بیان اینکه مشارکت و همراهی بخش خصوصی در مقابله با بحران ناشی از همه گیری کرونا مبین توانمندی‌های این بخش است تصریح کرد: در رویداد ۲۰۲۲ قطر به عنوان فرصتی ارزشمند و طلایی باید از توانمندی‌های بخش خصوصی در جهت معرفی ظرفیت‌های "اقتصادی، گردشگری و ورزشی" این منطقه در عرصه بین المللی بهره گرفت و برای تحقق این اهداف ارتقا زیر ساخت‌های جزیره کیش ضروری است.

مظفری بر تدوین برنامه زمان بندی دقیق منطقه آزاد کیش برای بهره مندی از فرصت جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و تعهد به اجرای آن تاکید کرد و افزود: در این ستاد در قالب کمیته‌های فنی و تخصصی موضوعات " گذرنامه، حمل و نقل، استقرار، اقامت گردشگران و سایر موارد مرتبط" بررسی شده که باید در دو ماه آینده این نشست‌ها به یک نتیجه مطلوب برسد و اطلاعات دقیق به صورت مکتوب و آنلاین به روز رسانی و استانداردسازی شود.

همچنین معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این جلسه ضمن قدردانی از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مسائل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخاب شایسته اعضای این ستاد گفت: با توجه به اینکه مناطق آزاد کشور فرصت ارزشمندی برای بهره مندی از چنین رویداد مهمی است، با آماده سازی و انجام مطالعات برندینگ جزیره کیش، این منطقه در شمار جزایر شناخته شده برای گردشگران سراسر دنیا قرار می‌گیرد.

محمدعلی وکیلی با تاکید بر فرایند برند سازی جزیره کیش که می‌تواند به عنوان شتاب دهنده در این رویداد مهم نقش آفرینی کند تصریح کرد: تحقق برند سازی با ارتقای زیرساخت‌های ورزشی جزیره کیش سبب می‌شود این منطقه تا سکوی شناسه برای جهان ارتقا یابد.

به گفته وکیلی، جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌تواند عامل مهمی در تقویت توسعه و رونق گردشگری ورزشی این منطقه باشد.

وی بیان داشت: گردشگری در منطقه آزاد کیش یک اولویت مهم است و توریسم ورزشی بهترین شاخص گردشگری برای کشور ما محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بر استاندارد سازی هتل‌ها و حمل و نقل هوشمند جزیره کیش در سطح قواعد فیفا برای بهره مندی از این رویداد مهم اشاره داشت و گفت: بر اساس قواعد فیفا و با تلاش و مشارکت بخش خصوصی، استاندارد سازی در حوزه هتلینگ گام نخست برای محقق شدن این امر مهم است.

وکیلی اظهار داشت: اولویت‌ها و شاخص‌ها در قالب این ستاد باید بررسی شود و در مسیر مطالبه ملی قرار گیرد از این رو اگر نظرسنجی انجام شود اکثریت ایرانیان خواهان سهیم بودن و مشارکت فعال در رویداد ۲۰۲۲ هستند.

وی با تاکید بر کسب آمادگی‌های لازم جهت مشارکت در این رویداد تصریح کرد: حتی اگر هیچ سهمی از این رویداد مهم نداشته باشیم ضرری نکردیم و جزیره کیش را تا سطحی از استاندارد‌های جهانی ارتقا دادیم.
معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: انتظار می‌رود با استفاده از ظرفیت‌های موجود و تناسب شرایط اقلیمی جزیره کیش با کشور قطر، ضمن ایجاد فرصتی ارزشمند برای فعالان اقتصادی، زمینه‌ای مناسب جهت برگزاری بازی‌های تمرینی تیم‌های شرکت کننده در مسابقات جام جهانی و جذب گردشگران و تماشاگران مسابقات برای بازدید از جزیره زیبای کیش، فراهم شود.

گفتنی است؛ در این جلسه سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش و برخی از مدیران عامل شرکت‌های تابعه این سازمان حضور داشتند.

منبع: فرینا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون