کد خبر: ۲۱۳۹۸
۱۵:۵۰ -۱۷ دی ۱۳۹۹
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سفر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور که با همراهی «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و «مرتضی بانک» مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام می شود، پروژه‌های توسعه سواحل مکران مورد بررسی قرار می گیرد.

منطقه آزاد چابهار

نشان تجارت - محمد راستاد، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به سفر امروز معاون اول رئیس جمهور به بندر چابهار اظهار داشت: قرار است در این سفر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی به همراه معاون اول رئیس‌جمهور بازدیدی را از بندر چابهار داشته باشند.

راستاد ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که در این سفر پیش‌بینی شده بابت جلسه‌ بررسی پروژه‌های توسعه سواحل مکران است تا مهمترین اقدامات انجام گرفته در قالب گزارش ارایه و مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی مهمترین اقداماتی که برای سواحل مکران انجام داده مربوط به پروژه‌های بندر چابهار است و در این زمینه ظرفیت این بندر از 2 میلیون تن در سال به 8 میلیون تن ارتقاء‌ داده شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه با اشاره به سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به بندر چابهار که تعدادی پروژه روبنایی تکمیل و به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: پروژه‌های زیرساختی و تجهیزاتی و همچنین کریدور لجستیکی یا دسترسی بندر به پسکرانه کماکان در بندر چابهار در حال انجام است. قرار است در این سفر معاون اول رئیس جمهور در جریان آخرین اقدامات قرار گیرند.

راستاد با اشاره به اهمیت بالای نقش‌آفرینی توسعه سواحل مکران برای سازمان بنادر و وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی نقش‌آفرینی ویژه در توسعه سواحل مکران است.

در همین زمینه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی کشور برای پوشش سواحل مکران ابتدا برای هرمزگان تکمیل و پس از تطبیق برای استان سیستان و بلوچستان هم در حال انجام است تا به طور کلی این مطالعات این سواحل را پوشش می‌دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: به همین خاطر برای این اتفاق برنامه عمل را در کل سواحل مکران در دستور کار داریم. در همین راستا برنامه این است که یک بندر دیگر را در سواحل مکران برای افق‌های آتی حمل و نقل دریایی کشور داشته باشیم.

منبع: فرینا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون