کد خبر: ۲۰۵۲۴
۱۶:۴۸ -۳۰ آذر ۱۳۹۹
مشاور رئیس جمهور
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: فعالان اقتصادی منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را به عنوان یک انتخاب مطلوب برای برنامه هایشان در نظر بگیرند و از آن استفاده کنند.

شهر فرودگاهی امام خمینی

نشان تجارت - مرتضی بانک در حاشیه نشست شورای معاونین و مشاوران دبیرخانه شورایعالی و مدیران سازمان‌های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برگزار شد، منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را یک مزیت ویژه در مجاورت پایتخت دانست و افزود: چنانچه فاز‌های مختلف این منطقه آزاد به خوبی اجرا شود می‌تواند یک ظرفیت خوب باشد که آثار مطلوب اقتصادی را به دنبال دارد.
او گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در تهران یکی از مهم‌ترین مناطق آزاد کشور است که خوشبختانه چنان خودش را در سال‌های اخیر مجهز کرده که می‌تواند سرویس‌ها و خدمات لازم را به ذینفعان ارائه دهد و با استقرار گمرک و واحد‌های مربوط به سیستم‌های نظارتی و تکمیل کادر مربوطه این خدمات در حال حاضر شروع شده است.

مشاور رییس جمهور ادامه داد: این منطقه به دلیل نزدیکی به پایتخت از ویژگی خاصی برخوردار است. معمولا مناطقی که در پایتخت قرار دارند امکانات بسیار زیادی را برای سرویس دهی در اختیار دارند و خدمات عمومی کشور در اختیارشان قرار دارد. ارتباط با دستگاه‌های ذیربط و امکانات نیروی انسانی بیشتر و نیروی فنی که در این محدوده‌ها وجود دارد، می‌تواند تکمیل کننده اقدامات ساختاری و تشکیلاتی که در خود مناطق قرار گرفته باشد تا بتواند سرویس کاملتر و جامع تری به ذینفعان خود ارائه دهد.

مرتضی بانک همچنین با اشاره به موقعیت خاص شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی خوشبختانه در محور مواصلاتی کشور قرار دارد و راه آهن و جاده‌های ترانزیتی کشور و فرودگاه بین المللی آن می‌تواند خدمات فراوانی را به ذینفعان و مردم ارائه دهد. ما پیش بینی می‌کنیم تا در آینده نزدیک متقاضیان زیادی در این منطقه حضور یابند و سرویس‌ها و اهدافی برای این منطقه پیش بینی شده که بیشترین بهره وری را برای ذینفعان و مردم کشور داشته باشد؛ لذا پیشنهاد ما این است که در فعالیت‌های مالی و اقتصادی این منطقه می‌تواند بسیار فعال باشد و در زمینه ترانزیت و همکاری‌های ترانزیتی قطعا جز مناطقی است که می‌تواند برای اقتصاد کشور و حتی منطقه خاورمیانه موثر باشد.

او در ادامه ضمن دعوت از فعالین اقتصادی اظهار داشت: صنایع نو و فناوری‌های جدید در این منطقه مورد توجه ویژه است تا این نوع صنایع رشد کنند و شرکت‌های دانش بنیان بیشتری ایجاد شود. ما به آینده این منطقه بسیار امیدواریم و از همکاران خودمان و مدیرعامل محترم شهر فرودگاهی تشکر می‌کنیم و دعوت می‌کنیم از فعالین اقتصادی که منطقه آزاد شهر فرودگاهی را به عنوان یک انتخاب مطلوب برای برنامه هایشان در نظر بگیرند و از آن استفاده کنند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در خصوص برنامه حمایتی دبیرخانه از منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) زیرنظر وزارت راه است و مجمع آن مربوط به این وزارتخانه است و خدماتی که ما به عنوان دبیرخانه می‌توانیم ارائه دهیم این است که ارتباطمان را تقویت کنیم و سرویس‌هایی که به ذینفعانمان می‌دهیم یکپارچه کنیم. همچنین از سرویس‌هایی که مناطق آزاد ما برای حمل و نقل برخوردار هستند، منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را هم وارد مدار کردیم و حتما این را تقویت می‌کنیم تا بتوانند بخشی از هزینه‌های خودشان را تأمین کنند. گرچه سرویس‌ها و خدماتی که خود منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به ذینفعان می‌دهد درآمدزا است و می‌تواند به امکانات مالی این منطقه اضافه کند.

مرتضی بانک در بخش پایانی سخنان خود افزود: در نهایت همه باید با هم و به صورت مشترک کار کنیم و این تصمیمی بوده که کشور گرفته و مدت‌ها همانطوری که دلمان می‌خواست فعال نشده بود، ولی طی یک سال و نیم اخیر کار‌های بسیار خوبی صورت گرفته و ما هم هرگونه اقدامی که در توانمان باشد در خدمت منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام خواهیم داد.

منبع: فرینا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون