کد خبر: ۲۰۳۱۶
۱۴:۴۵ -۲۵ آذر ۱۳۹۹
شاید جالب باشد، اما با توجه به کفش افراد می‌توان تا حدی به شخصیت آن‌ها پی برد

شخصیت شناسی با کفش

نشان تجارت - کفش شما درباره شخصیت شما چه می‌گوید؟!
در نیویورک تبلیغاتی با این شعار زیاد دیده می‌شود: یعنی قضاوت درباره‌ی باور‌های هر فرد رابطه‌ای مستقیم با کفش‌های او خواهد داشت. این تبلیغات در همه جا و مخصوصا در جا‌های پررفت و آمد مانند مترو زیاد دیده می‌شود.

مطالعات جدیدی توسط محققان دانشگاه کانزاس انجام شده که نسخه‌ی آنلاین آن در مجله‌ی پژوهشی شخصیت شناسی در آگوست ۲۰۱۲ منتشر شد و بیان گوی این نکته بود که کفش‌های هر فرد نشان دهنده‌ی ۹۰ درصد شخصیت او می‌باشد.

این مطالعات شامل داوطلبانی شد که پرسشنامه‌هایی را راجع به شخصیتشان پر کردند و عکسی از کفششان را ضمیمه آن کردند. سپس ۶۳ دانش آموز به این عکس‌ها نگاه کردند و قادر بودند که جنسیت داوطلبان و سن و موقعیت اجتماعی آن‌ها را حدس بزنند و حتی اینکه آن‌ها انسان‌هایی درونگرا یا برون گرا هستند آزادی خواه و یا پیرو سنت قدیم و محافظه کار هستند و حتی مدرک تحصیلی آن‌ها را حدس بزنند.

برخی از یافته‌های قابل توجه از این مطالعات:


۱. کفش‌های ساده و معمولی متعلق به افراد سازگار و بشاش است.

۲. چکمه متعلق به افرادی با شخصیت تهاجمی‌تر است.

۳. کفش‌هایی که به نظر در پا راحت نیستند متعلق به افرادی با شخصیت آرام است.

۴. کسانی که در روابط اشان بسیار حساس هستند همیشه کفش‌های مارک دار می‌پوشند چرا که آن‌ها همیشه نگران این هستند که دیگران راجع به ظاهر آن‌ها چه فکری می‌کنند.

۵. انسان‌های لیبرال و آزادی خواه معمولا کفش‌های ارزان قیمت می‌پوشند.

۶. کفش‌هایی با مدل سوراخ سوراخ معمولا متعلق به افرادی است که اصلا برایشان مهم نیست که دیگران راجع به آن‌ها چه فکری می‌کنند و در چگونگی ایجاد روابط خود خیلی حساس نیستند.

اظهار نظر راجع به شخصیتتان بدون آنکه کلمه‌ای از خودتان بگوئید

نویسندگان این مطالعات می‌گویند: کفش انتقال دهنده‌ی یک سری اطلاعات هرچند کم، اما مفید درباره‌ی هر کسی می‌باشد. ا

غلب مردم هنگام روبرو شدن با هر شخصی بیشتر از هر چیزی به کفش‌های طرف مقابل خود نگاه می‌کنند و این نتیجه حاصل می‌شود که چگونگی پوشش کفش بیشتر از دیگر پوشش‌ها اهمیت دارد.

حال شما می‌توانید از خودتان این سوال را بپرسید (کفش‌های شما درباره‌ی شما چه می‌گویند?)

منبع: سیمرغ

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون