کد خبر: ۲۰۳۱۳
۱۳:۳۱ -۲۵ آذر ۱۳۹۹
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
شریعتمداری درباره آخرین وضعیت پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری توضیحاتی داد.

حقوق بازنشستگان

نشان تجارت - محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در مراسم امضای تفاهم نامه بین صندوق بازنشستگی کشوری و مپنا که امروز (سه‌شنبه ۲۵ آذر ماه) برگزار شد، اظهار کرد: از انعقاد این تفاهم نامه بین صندوق بازنشستگی کشوری و مپنا بسیار خوشنود هستیم.

وی افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران فکر می‌کردند می‌توانند مردم ما را مأیوس کنند، اما توان جوانان ایرانی، تکیه به دین مبین اسلام و ... باعث شد دشمن نابود شود و آن‌هایی که فکر می‌کردند می‌توانند با تحریم مردم ما را مأیوس کنند، ناامید شدند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جوانان با توسعه دانش استارت آپ‌ها و دانش بنیان‌ها توانستند رشد اقتصادی را مثبت کنند. مپنا در عرصه شکست تحریم همواره پیشتاز بوده است. ما بی نیاز از خارج می‌توانیم برق کشور را تأمین کنیم.

شریعتمداری تصریح کرد: در صنعت برق دارای رتبه ممتازی هستیم و قدم‌های بزرگی در مپنا برداشته شده و موتور محرک است.

وی افزود: در حوزه صندوق بازنشستگی کشوری هم شاهد پیشرفت‌های خوبی بوده‌ایم و این صندوق دارای یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بازنشسته است که باید تمام نیاز‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن‌ها را تأمین کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: سود صندوق بازنشستگی کشوری از ۲ هزار به ۱۰ هزار سهم رسید و در واقع ۵ برابر شده است.

شریعتمداری با تأکید بر اینکه در حوزه اقتصادی شفافیت یک اقدام مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: در این حوزه قدم‌های خوبی برداشته شده است. با هر شائبه‌ای از فساد که در گوشه‌ای از صندوق بازنشستگی و سایر قسمت‌های وزارت کار باشد، برخورد می‌شود.

وی افزود: صندوق بازنشستگی کشوری جزء صندوق‌هایی است که شاخص‌های جهش تولید خود را اعلام کرده و در کمک بازنشستگان و احیای حقوق آن‌ها، این صندوق قدم‌های خوبی برداشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق بازنشستگان کشوری از ابتدای سال تاکنون ۸۰ درصد افزایش یافته است و پیش از این برخی از بازنشستگان حقوق زیر یک میلیون تومان داشتند، اما در حال حاضر هیچ بازنشسته کشوری حقوق زیر ۳ میلیون تومان دریافت نمی‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
گوناگون