کد خبر: ۲۰۳۰۹
۱۲:۴۸ -۲۵ آذر ۱۳۹۹
پس از حذف سارا و نیکا فرقانی از مجموعه تلویزیونی «پایتخت»، نظرات مختلفی درباره این اتفاق مطرح شده است. در همین ارتباط، تعدادی از کاربران خبرآنلاین، مخالف و برخی موافق حذف این دو بازیگر بوده و زیر اخبار مربوط به این اتفاق، نظر داده‌اند.

حذف سارا و نیکا از پایتخت

نشان تجارت - چند روزی است که اخبار سریال «پایتخت»، فضای مجازی رسانه‌ای را اشغال کرده است؛ از حذف مهران احمدی و سارا و نیکا فرقانی تا بازگشت علیرضا خمسه به این مجموعه تلویزیونی، از جمله خبر‌هایی هستند که این روز‌ها بار‌ها به گوش می‌رسند.

مهران احمدی در فصل ششم، حضوری موثر نداشت و برای همین خبر حذفش از سریال، جنجال چندانی به پا نکرد، اما خبر حذف سارا و نیکا که از ابتدای «پایتخت»، دوقلو‌های خانواده نقلی معمولی بودند، جنجالی شد.

با انتشار این خبر، اولین هنرمند از تیم سریال «پایتخت» که نسبت به این موضوع اعتراض کرد، مهران احمدی، بازیگر بهبود بود، که در صفحه شخصی اینستاگرام و انتشار پستی نسبت به این موضوع اعتراض کرد.

بهرام افشاری، بازیگر نقش بهتاش نیز یکی دیگر از عوامل سریال بود که سارا و نیکا را فرزندان «پایتخت» خواند و با انتشار پستی در اینستاگرام، حذف این دوبازیگر از سریال را نادرست دانست.

بهنوش بختیاری نیز یکی دیگر از هنرمندانی بود که هرچند با تیم این سریال فعالیت نداشت، اما نسبت به حذف این دو خوار از سریال واکنش نشان داد و در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: «خدارو خوش نمیاد آنقدر ناجوانمردانه با این دو تا دختر نازنین برخورد کنیم.»

علیرضا خمسه، بازیگر نقش بابا پنجعلی که در فصل هفتم قرار است دوباره در این سریال بازی کند در پستی اینستاگرامی مخالفت خود با حذف این دو بازیگر را اعلام کرد و نوشت: «به جان زنده‌دلان سعدیا که ملک وجود، نیرزد آن که دلی را ز خود بیازاری».

اما واکنش‌ها به حذف این دو بازیگر از سریال، تنها به همین چند واکنش ختم نشد، روزنامه کیهان هم نه تنها حذف این دوبازیگر را کار درستی دانست، بلکه معتقد بود کل این سریال ضد فرهنگ و ضد اخلاق است و نباید کلا ساخته شود البته کاربران خبرآنلاین نیز نظرات متفاوتی درباره حذف این دوبازیگر داشتند.

نبودن این دوخواهر، قصه را بی‌مزه می‌کند

کاربر بی نامی در واکنش به پست‌های هر سه هنرمند نوشت: «من کاملا با این سه بازیگر کشور موافقم نباید نادانسته و از روی چندعکس درباره آدما قضاوت کنیم، حریم خصوصی هرفردی به خودش ربط دارد این موضوع را یادمان نرود.»

تعدادی از مخاطبان خبرآنلاین در واکنش به صحبت‌های مهران احمدی نظراتی را بیان کردند، کاربری با نام مرتضی نوشت: «واقعا شورش را درآوردند این تصمیم گیری‌های غلط و ضد مردم چیست؟ دو تا نوجوان را از بازی در سریال محروم می‌کنید چقدر بیکارید مسیولین صدا و سیما که نشسته‌اید فکر کردید و نتیجه تفکر این شد نابغه هستند، مشکلات اقتصادی را هم اینگونه حل کنید.»

تعدادی از کاربران در واکنش به صحبت‌های بهرام افشاری نظراتی را بیان کردند، کاربر بی‌نامی نوشت: «سارا و نیکا از قسمت اول تا قسمت آخر فصل ۶ بودند، پس نمی‌شود آن‌ها را از «پایتخت» جدا کرد من از تمام بازیگر‌های «پایتخت» مخصوصا ریما رامین‌فر و محسن تنابنده خواهش و التماس می‌کنم که تمام سعی خود را بکنند تا سارا جان و نیکا جان دختر‌های با استعداد «پایتخت» به کار برگردن.»

کاربر دیگری هم نظر داد: «بازهم باشند، حذف بشوند یک چیزی کم می‌شود و قصه بی‌مزه می‌شود.»

در واکنش به اظهار نظر بهنوش بختیاری، کاربری پیش‌بینی کرد: «درست است که حذف آن‌ها درست نبود، اما اصلا نگران نباشید، به امید خدا در فیلم‌ها و سریال‌های بسیار قوی‌تر خوش می‌درخشند و استعداد بازیگریشان را نشان می‌دهند.»

در همین ارتباط، کاربری بی‌نام نوشت: «با این که از رفتار خانم بختیاری خوشم نمی‌آید، ولی این یک مورد را کاملاً درست گفته‌اند.»

کاربری با نام سحر نیز نوشت: «کاملا با خانم بختیاری موافق هستم، انصاف نیست که بخاطر پخش شدن چند تا عکس آن‌ها را از سریال حذف کنیم. سارا و نیکا با پایتخت بزرگ شدند و قد کشیدند خیلی بی‌رحمین، بازیگر‌های بزرگ‌تر از سارا و نیکا رو نگاه کنین چه کار می‌کنند بعد به این دو گیر بدهید.»

حذف سارا و نیکا، بهترین تصمیم سریال «پایتخت»

کاربر بی نامی نوشت: «جناب آقای احمدی من از حاشیه‌ها برای این دو خواهر اطلاعی ندارم. ولی زمانی کاراکتر آن‌ها برای سریال مناسب بوده و ممکن است الان دیگر آن کشش لازم را به سریال ندهند؛ بنابراین کنار گذاشتن برخی از بازیگران برای فصل‌های بعدی در هر سریالی وابسته به تاثیر حضور آن‌ها است و رسانه باید مخاطب خود را راضی کند و نه بازیگران را در هرفصل. آنان می‌توانند نقش‌های مناسب کاراکتر جدید خود را در سریال‌ها و فیلم‌های دیگر پیدا کنند.»

مخاطبی هم نظر داد: «صرف نظر از اینکه در زندگی شخصی خودشان چه کار‌هایی انجام می‌دهند. باتو جه به ساختار سریال و سناریوی آن، حضور این دو در سریال در سن ۱۶ سالگی توجیهی ندارد.»

در پاسخ به پست بهرام افشاری، کاربر بی‌نامی نوشت: «برای تحکم خانواده و همدلی یک بار جلویشان گرفته شود تا کار‌های سن خودشان را انجام دهند که یک وظیفه اجتماعی بین المللی است. امیدوارم این موضوع برایشان درس عبرت شود تا انشالله برای فصل ۸ بیایند.»

کاربر بی‌نام دیگری نیز نوشت: «دوست داشتنی هستند، ولی استعداد بازیگری ندارند که باعث شده حضورشان خنثی و بی دیالوگ شود. دیر یا زود باید این حقیقت را بپذیرند.»

کاربری هم پیشنهاد داد: «همه آن‌ها را حذف کنند. سریال بی محتوا و مبتذل و بی هدف که فقط به دنبال پرکردن زمان و گرفتن پول است.»

و مخاطب دیگری نوشت: «اتفاقا یکی از بهترین تصمیم‌های صدا و سیما و سریال «پایتخت» است بهتر که حذفشان کردند.»

کاربر بی‌نامی در واکش به نظر بهنوش بختیاری نوشت: «چی میگی عمو! اگر ادعای بازیگری ندارند، نباید بازی هم کنند. وقت یک تلویزیون ملی را میگیرند که متعلق به هشتاد میلیون آدم است. خرج این تلویزیون و سریال از جیب مردم داده می‌شود. بعد طرف بدون اینکه بازی بلد باشد، وقت مردم را بگیرد که چه؟ تازه خدا تومان هم از قبال این بلد نبودن حقوق بگیرد؟ (نازنین) هستند که باشند. برای خانواده و شوهرشان باشند. نه اینکه وقت مردم را بگیرند، همان بهتر که حذف شدند.»

هادی نیز نوشت: «احساسی برخورد نکنید، خانم بختیاری وقتی تصاویر نامناسبی از این دو عزیز منتشر شده و در ذهن مخاطب قرار دارد چه لزومی دارد دوباره اونارو جلو چشم مخاطب حاضر کنیم مادر مورد این ۲ نفر قضاوت نمی‌کنیم که مقصر هستند یا نه، ولی لزومی به حضورشان در فیلم نمی‌بینیم موفق باشید.»

زندگی شخصی آن‌ها از کارشان جداست

کاربر بی‌نامی در این باره نوشت: «گنده‌تر از این دو که تو موقعیت‌های بالاتری هستند با توجه به بلوغ فکری و سنی اگر خطایی بکنند، ترد که نمی‌شوند هیچ، پله‌های ترقی را جهشی صعود می‌کنند. ولی این دو طفل معصوم به خاطر کلیپی که در خارج از کشور اشخاص فضول از این دونفر همه جا پخش کردند، وضعیتشان اینگونه شده است. فقط بخاطر اشخاصی که به خودشان حق می‌دهند در زندگی مردم فضولی کنند و نباید حذف می‌شدند.»

مخاطبی با امضای هد هد پیشنهاد داد: «بجای حذف ساراونیکا، نویسنده وطراح داستان‌های فصل آخر را حذف کنید که کل قصه «پایتخت» را زیرسوال برده بود، این‌ها هرچه بود نباید حذف می‌شدند.»

کاربری به نام عسل هم نوشت: «درست است که بازی چندتانی نداشتند، اما نماد واقعی یک خانواده بودند، هر حاشیه‌ای به بار آمده به ما ربطی ندارد، نباید حذف می‌شدند.»

مخاطبی دیگر نظر داد: «اگر بازی‌شان خوب نیست بازی نکنند، ولی اینکه کسی در استخر مخفیانه از دو نوجوان عکس گرفته و پخش کرده که جرم نیست. مگر عکس‌های مخفیانه استخر بازیگران ایرانی در داخل کشور دربیاید باید ممنوع از کار بشوند؟»

کاربر بی نام دیگری نوشت: «کل دیالوگ‌های این دوتا بچه چی بود؟ از سری اول بشمرید تا الان، فقط غالبا برای پر کردن صحنه بودند، رحمان رحیم دیالوگ‌هایشان از این ۲نفر بیشتر بود، اما حیف شد حذف شدند.»

منبع: خبر آنلاین 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز دوشنبه ششم بهمن ۹۹
رشد شاخص در بورس قرمز رنگ
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن ۹۹
شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت
گوناگون