کد خبر: ۲۰۱۱۸
۱۴:۱۳ -۱۹ آذر ۱۳۹۹
معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش:
معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: اقتصاد جزیره کیش با تامین مالی ۳ هزار میلیارد ریالی از طریق عرضه اوراق یا صکوک خرید دین در بازار سرمایه توسط سازمان منطقه آزاد کیش رونق می‌گیرد.

نشان تجارت - ناصر آخوندی با اعلام این مطلب گفت: پس از نخستین تجربه موفق سازمان منطقه آزاد کیش در تامین مالی طرح های اقتصادی و عمرانی از طریق انتشار اوراق صکوک در سال گذشته، برای دومین بار در تاریخ مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و به منظور تأمین مالی پروژه‌های فعال در جزیره کیش با همکاری شرکت تأمین سرمایه ملت برای دومین بار پیاپی موافقت اصولی تأمین مالی ۳ هزار میلیارد ریالی از طریق بازار سرمایه را دریافت کرد.

آخوندی افزود: بهره‌مندی از ظرفیت‌های‌ بازار سرمایه برای تأمین مالی پروژه‌های فعال در جزیره از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش است. بر این اساس، سعی شده در فضایی شفاف، منطقی، عادلانه و قابل رقابت، ضمن معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کیش به فعالان اقتصادی، مشارکت عمومی برای پیشبرد اقتصاد جزیره کیش از طریق بازار سرمایه جلب شود.

وی ادامه داد: همیشه بخشی از دارایی‌های سازمان منطقه آزاد کیش، به دلیل حجم بالای تراکنش های مالی، در حساب‌های دریافتی مورد ثبت و طبقه بندی قرار می‌گرفت تا در زمان‌های مقرر توسط سازمان وصول گردد و این مبالغ تا موعد تسویه در دسترس سازمان قرار نمی‌گرفت. از این رو، سازمان منطقه آزاد کیش با استفاده از این مدل و انتشار اوراق خرید دین به عنوان یکی از ابزارهای نوین تامین مالی اسلامی ، مطالبات و اسناد مدت دار خود را به وجه نقد تبدیل خواهد کرد.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص تأمین مالی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: طرح اولیه سازمان منطقه آزاد کیش برای ادامه فعالیت اجرایی ترمینال فرودگاهی کیش برای تأمین مالی ۳ هزار میلیارد ریال در ۲ مرحله مورد موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت که در فاز نخست یک هزار میلیارد ریال و در مرحله دوم ۲ هزار میلیارد ریال منتشر خواهد شد.

آخوندی در ادامه گفت: سال گذشته نیز مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال از طریق صکوک اجاره از بازار سرمایه، تأمین مالی شد.

گفتنی است؛ ماه گذشته سازمان منطقه آزاد کیش بعنوان پیشرو در تأمین مالی از طریق بازار سرمایه موفق به اخذ موافقت اصولی برای ایجاد نخستین صندوق زمین و ساختمان در مناطق آزاد کشور شده است.

منبع: فرینا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون