کد خبر: ۲۰۱۱۵
۱۴:۰۲ -۱۹ آذر ۱۳۹۹
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی:
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: باید تعامل بین بندر چابهار و مرزهای کشور پاکستان در حوزه استان سیستان و بلوچستان با منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گسترش یابد.

نشان تجارت - مرتضی صفدری‌زاده در آیین تکریم مدیرکل سابق گمرکات خراسان جنوبی و معارفه سرپرست این اداره کل افزود: با توجه به همسایگی خراسان جنوبی با استان سیستان و بلوچستان می‌توان از ظرفیت‌های کشور پاکستان در حوزه تجارت خارجی استفاده کرد.
صفدری‌زاده اظهار داشت: انتصاب مدیرکل سابق گمرکات خراسان جنوبی به عنوان ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان فرصتی برای ایجاد این تعامل است.
وی بیان کرد: مدیرکل سابق گمرکات استان سالیان سال است که تمام مسائل مربوط به تجارت خارجی در استان را می‌شناسد لذا می‌تواند در این زمینه ما را یاری کند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی تصریح کرد: در چند سال اخیر اتفاقات بسیار خوبی در حوزه تجارت خارجی در استان خراسان جنوبی رخ داده است.
صفدری زاده اظهار داشت: مدیرکل سابق گمرکات خراسان جنوبی نگاه مثبتی به استان داشت و شاهد تلاش فراسازمانی برای اینکه نگاه‌ها به بحث تجارت خارجی مثبت شود بودیم.
وی گفت: برای مدیریت جدید گمرکات استان نیز شرایط به نحوی خواهد بود که با ریل‌گذاری‌هایی که در استان صورت گرفته روزهای بسیار روشن و امیدوارکننده‌ای در پیش است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی تصریح کرد: بدون شک نگاه استاندار جدید خراسان جنوبی نیز برای توسعه بهتر و بیشتر خواهد بود و می‌تواند به عنوان پشتوانه جدید گمرک مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
رییس کمسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند هم گفت: دیدگاهی که برای گمرک در استان به وجود آمده بسیار با اهمیت است و اکنون وضعیتی ایجاد شده که وقتی با مشکل مواجه می‌شویم مراجعه داریم و گمرک استان مشکل‌گشای تولیدکنندگان و تجار شده است.
سید حسین خیریه افزود: انتظار ما از مدیریت جدید گمرکات استان نیز این است راهگشا و مشکل گشای تولیدکنندگان، صادرکننده و واردکنندگان استان باشد.
وی بیان کرد: در سال‌های اخیر بارها مشکلاتی در حوزه کشاورزی داشتیم که مدیرکل سابق با روی گشاده و دلسوزانه بیشتر از مسئولیتی که داشت برای رفع مشکلات مساعدت کرد.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن ۹۹
شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت
نرخ تورم دستوری توسط مرکز آمار منتشر شد
تورم سالانه خوراکی‌ها به ۶۰ درصد رسید
گوناگون