کد خبر: ۲۰۰۹۲
۱۲:۲۹ -۱۹ آذر ۱۳۹۹
آمار جهانیِ مبتلایان به کرونا تاکنون به ۶۸ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۶۷۸ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۱۳۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

نشان تجارت - بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۴۷ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۸۰۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۵.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۲۹۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۷ و ۶.۶ میلیون مبتلا، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۲ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون ایتالیا با بیش از ۶۱ هزار قربانی کرونا با اختلاف نزدیک از انگلیس در میان کشور‌های اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۶ هزار و ایران نیز بیش از ۵۰ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشور‌ها نیز اسپانیا با بیش از ۴۶ هزار، روسیه با بیش از ۴۴ هزار و آرژانیتن با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته، دیگر کشور‌هایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۵ میلیون و ۵۹۱ هزار و ۷۰۹ مبتلا، ۲۹۳ هزار و ۳۹۸ قربانی

۲. هند: ۹ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۹۷۵ مبتلا، ۱۴۱ هزار و ۳۹۸ قربانی

۳. برزیل: شش میلیون و ۶۷۵ هزار و ۹۱۵ مبتلا، ۱۷۸ هزار و ۱۸۴ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۵۱۵ هزار و ۹ مبتلا، ۴۴ هزار و ۱۵۹ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۳۰۹ هزار و ۶۲۱ مبتلا، ۵۶ هزار و ۳۵۲ قربانی

۶. ایتالیا: یک میلیون و ۷۵۷ هزار و ۳۹۴ مبتلا، ۶۱ هزار و ۲۴۰ قربانی

۷. انگلیس: یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۲۴۱ مبتلا، ۶۲ هزار و ۳۳ قربانی

۸. اسپانیا: یک میلیون و ۷۱۵ هزار و ۷۰۰ مبتلا، ۴۶ هزار و ۶۴۶ قربانی

۹. آرژانتین: یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۹۱۹ مبتلا، ۴۰ هزار و ۹ قربانی

۱۰. کلمبیا: یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۶۱۰ مبتلا، ۳۸ هزار و ۱۵۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشور‌های روسیه، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون