کد خبر: ۱۹۹۹۴
۱۲:۱۴ -۱۶ آذر ۱۳۹۹
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار مطرح کرد:
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: ۶۰ دانشجوی افغانستانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های آموزش تجارت حقوق بین‌الملل، تکنولوژی آموزشی آمایش سرزمین، عمران گرایش ساخت و سازه، معماری، رایانه، آموزش ابتدایی و بازرگانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند.

نشان تجارت - ناصر آبروش اظهار داشت: با دستورالعمل‌هایی که برای جذب دانشجویان غیر ایرانی ابلاغ‌شده بود، مذاکراتی برای پذیرش دانشجویان غیر ایرانی انجام شد که در اولین دوره پذیرش تعداد ۶۰ دانشجو جذب دانشگاه بین‌المللی چابهار شدند.

آبروش ادامه داد: از بین تعداد دانشجویان جذب‌شده کشور افغانستان ۴۲ نفر مرد و هشت نفر زن هستند که این نشان‌دهنده توجه کشورهای همسایه به ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه بین‌المللی چابهار است.

وی گفت: حضور دانشجویان غیر ایرانی در چابهار باعث نقش‌آفرینی توسعه اقتصادی این شهرستان و حتی استان سیستان‌وبلوچستان خواهد شد.

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار بیان کرد: در توسعه اقتصادی و گردشگری یک جامعه، رونق اقتصادی علمی و گردشگری علمی اهمیت بالایی دارد و نقش بسزایی در رونق اقتصادی ایفا می‌کند بنابراین حضور دانشجویان غیر ایرانی و تحصیل آنان در منطقه آزاد چابهار علاوه‌بر ارزآوری سبب رونق کسب‌وکار در منطقه خواهد شد.

آبروش اظهار داشت: برنامه ما این است که در آینده این دانشجویان نمایندگان جهانی برای معرفی ظرفیت‌های علمی، گردشگری و اقتصادی استان سیستان‌وبلوچستان در کشور خودشان باشند و این زنجیره سبب حضور سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به فراگیر شدن ویروس منحوس کرونا و تحت تأثیر قرار گرفتن وضعیت اقتصادی جامعه، دانشگاه بین‌المللی چابهار همانند سایر مراکز آموزشی کشور در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس فعالیت‌های آموزشی خود را با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی و شهرستانی مبارزه با کرونا محدود کرده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه چهارم بهمن ۹۹
شاخص کل به کانال ۱.۲ میلیونی بازگشت
نرخ تورم دستوری توسط مرکز آمار منتشر شد
تورم سالانه خوراکی‌ها به ۶۰ درصد رسید
گوناگون