کد خبر: ۵۱۸۴۹
۱۸:۰۰ -۰۲ فروردين ۱۴۰۳
رییس رگولاتوری گفت: در حال حاضر میانگین سرعت در حوزه ارتباطات ثابت ۱۰مگابیت برثانیه و در ارتباطات سیار ۱۲ مگابیت برثانیه است که با توسعه فیبر نوری این سرعت به تا ۱۰۰۰ مگابیت برثانیه می رسد.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و همراه در ایران

نشان تجارت - تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با عنوان «امکان اتصال و دسترسی پرسرعت سازمان‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی، حوزوی، کسب و کار‌ها و کاربران تجاری با حداقل سرعت صد مگابیت برثانیه» تبادل شد.

این تفاهم نامه به منظور اجرای عملیات اتصال و دسترسی مراکز آموزش و سنجش و ساختمان‌های اداری دولتی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به شبکه ملی اطلاعات از طریق فیبر نوری (FTTx) در مناطق شهری بین امیر لاجوردی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مهرداد عظیمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مبادله شد.

امیر لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جلسه تبادل این تفاهمنامه گفت: پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها به منظور توسعه ارتباطات ثابت در کشور از ابتدای دولت سیزدهم اجرایی شد و تاکنون با پیشرفت ۳۵ درصدی، ۷ میلیون خانوار در سراسر کشور تحت پوشش فیبر قرار گرفته اند.

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: سرعت بسیار بالا، تأخیر بسیار کم و پایداری بالاتر در شرایط محیطی مختلف از ویژگی‌های ارتباطات بر بستر فیبر نوری است. امیدواریم با اجرای این پروژه در سراسر کشور، کاربران طعم خوش فناوری را بچشند و همچنین جایگاه بهتری در حوزه ارتباطات ثابت در دنیا کسب کنیم.

وی افزود: در حال حاضر میانگین سرعت در حوزه ارتباطات ثابت ۱۰ مگابیت برثانیه و در ارتباطات سیار ۱۲ مگابیت برثانیه است که با توسعه فیبر نوری این سرعت به تا ۱۰۰۰ مگابیت برثانیه می‌رسد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نیز در این جلسه گفت: این سازمان بیش از ۶۰۰ مرکز فنی و حرفه‌ای و بیش از ۲۲ هزار آموزشگاه آزاد فعال در سراسر کشور دارد که در پی انعقاد این تفاهم نامه و اتصال این مراکز به شبکه ملی اطلاعات از طریق بستر فیبر نوری، جمعیت بالایی از کاربران این سازمان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی با اشاره اینکه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در کنار موضوع آموزش مهارتها، در حوزه اشتغال نیز مسئولیت‌هایی دارد، تاکید کرد: غالب مهارت‌های جدید بر پایه فناوری است به گونه‌ای که در آینده نزدیک تقریباً بین ۶۰ تا ۷۰ درصد از مشاغل بر اساس مهارت‌های فناورمحور ایجاد می‌شود.

عظیمی انعقاد این تفاهم نامه همکاری مشترک را اتفاق بزرگی توصیف کرد و گفت: با ظرفیت‌های موجود در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اگر این دو مجموعه در کنار یکدیگر قرار بگیرند می‌توانند نیاز کشور در حوزه اشتغال را مرتفع سازند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون