کد خبر: ۵۰۷۴۷
۰۱:۰۰ -۲۳ بهمن ۱۴۰۲

امکان اعطای وکالت برای شرکت در مجامع سهام عدالت

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس گفت: اگر سهامداری امکان شرکت در مجمع سهام عدالت به شکل حضوری و الکترونیکی را نداشت می‌تواند به سامانه مراجعه و وکالت به سهامدار دیگری اعطا کند.

امکان اعطای وکالت برای شرکت در مجامع سهام عدالت

نشان تجارت - بنا‌ بر اعلام سازمان بورس و آگهی‌های منتشر شده بر سامانه کدال سرانجام مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت پس از یک وقفه برگزار خواهد شد. بر این اساس مجمع استان خراسان شمالی ۲۳ بهمن و استان زنجان ۳۰ بهمن برگزار می‌شود.

در همین راستا ولی‌الله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این پرسش که اگر سهامداری امکان شرکت در مجمع سهام عدالت به شکل حضوری و الکترونیکی را نداشت می‌تواند اقدام دیگری انجام دهد؟ گفت: بر اساس دستورالعمل رویه اجرایی برگزاری مجامع تمام موارد دیده شده است.

این مقام مسئول افزود: در این مورد شخص می‌تواند به سامانه مراجعه و وکالت به سهامدار دیگری که سجامی است یا شرکت تعاونی شهرستانی اعطا کند.

برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت به دو شکل حضوری و الکترونیکی

او پیش از این هم گفته بود: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت به دو شکل حضوری و الکترونیکی امکان برگزاری دارد. حضوری یعنی این امکان وجود دارد که همانند سابق و به شکل سنتی سهامداران در مجمع حضور داشته باشند. البته در هر صورت رای گیری الکترونیکی خواهد بود یعنی امکان سخت افزاری فراهم است تا سهامداران بتوانند اعمال رای کنند.

او عنوان کرده بود: شیوه الکترونیکی هم یعنی سهامداران از طریق سامانه دیما بدون طی کردن مسافتی به سامانه مراجعه کرده و می‌توانند در مجمع حضور داشته و اعمال رای کنند و همچنین می‌توانند وکالت دهند.

گفتنی است، مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت برای سهامدارانی است که روش غیرمستقیم را برگزیده‌اند. سهامداران مستقیم می‌توانند در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر حضور داشته باشند و اعمال رای کنند. 

منبع: تجارت نیوز
ارسال نظرات
آخرین اخبار
گوناگون