کد خبر: ۲۹۱۴۷
۱۸:۲۱ -۰۴ خرداد ۱۴۰۰
در خرداد ماه سال جاری قرار است دو یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

یارانه‌

نشان تجارتاردیبهشت امسال سه یارانه به حساب مشمولان واریز شد و حالا در خرداد ماه تعداد این یارانه‌ها به دو یارانه رسیده است؛ چراکه دیگر یارانه رمضان واریز نخواهد شد و خانوار‌ها فقط همان یارانه معیشتی و یارانه نقدی ۴۵ هزار تومان را دریافت خواهند کرد.

یارانه معیشتی بنزین

اولین یارانه‌ای که در خرداد ماه امسال واریز می‌شود، یارانه معیشتی بنزین است که حدود ۱۹ ماه از اولین پرداخت آن می‌گذرد و هفته دوم خرداد ماه مرحله نوزدهم آن واریز خواهد شد. این یارانه در پی افزایش قیمت بنزین، به حساب مشمولان واریز شد و مبلغ آن نیز برای هر خانواده بر حسب تعداد اعضای خانوار متفاوت است.

برای مثال خانوار‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره، ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره، ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر، ۲۰۵ هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد؛ مبلغ این یارانه در این ۱۹ ماه هیچ تغییری نداشته و همه افراد از ابتدا مبالغ یادشده را دریافت کرده‌اند.

یارانه نقدی؛ دومین و آخرین یارانه خرداد

یارانه نقدی ۱۲۱ ماه پیش برای بار نخست پرداخت شد و پس از آن بدون وقفه هر ماهه به حساب خانوار‌های مشمول واریز می‌شد؛ صد و بیست و یکمین مرحله از یارانه‌‎های نقدی در هفته سوم خرداد ماه سال جاری به حساب مشمولان واریز می‌شود. مبلغ این یارانه مانند ماه‌های گذشته همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است؛ موضوعی که اعتراضات بسیاری را از سوی افراد به دنبال داشته است.

این اعتراضات به این دلیل است که مبلغ یارانه در این سال‌ها هیچ تغییری نداشته و این در حالی است که قیمت همه چیز در این سال‌ها به چند برابر رسیده است و دیگر کفاف زندگی افراد را نمی‌دهد.

منبع: اقتصادآنلاین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گوناگون