کد خبر: ۲۶۰۹۶
۱۷:۱۸ -۱۶ فروردين ۱۴۰۰
لو‌رفتن ترکیب استقلال و پرسپولیس در یکی از کانال‌های تلگرامی، اتفاقی است که صدای خیلی‌ها را در‌آورده است. مسؤولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به نفراتی که در تیم‌شان دارند مشکوک هستند و این اتفاق دارد به یک بحران تبدیل می‌شود.

دربی استقلال و پرسپولیس

نشان تجارت - معمولا نیم‌ساعت تا یک‌ساعت قبل از بازی ترکیب تیم‌ها رسانه‌ای می‌شود اما مدتی است که ترکیب سرخابی‌ها، همان زمان که سرمربیان دو تیم آن را در اختیار باشگاه قرار می‌دهند به دست یک رسانه خاص می‌رسد! در سال‌های اخیر رسانه‌ها با بررسی بازی‌های قبل تیم و مصدوم و محروم‌ها، ترکیب را گمانه‌زنی می‌کردند که هر‌از‌گاهی درست هم از آب در می‌آمد اما این دیگر خیلی عجیب است که سیستم و روش بازی تیمی مثل استقلال که ۱۳‌هفته با دفاع ۴‌نفره بازی می‌کند و به یک‌باره تصمیم می‌گیرد با دفاع سه‌نفره به میدان برود به صورتی دقیق و با ذکر اسامی در این کانال منتشر می‌شود.

اما چه‌طور این اتفاق می‌افتد؟ پشت‌پرده این اتفاق چیست و چرا باید یک کانال که گردانندگان آن خارج از ایران ساکن هستند به ریزترین اطلاعات دو باشگاه دسترسی داشته باشد، از رفت و آمد بازیکنان با‌خبر باشد و تا ترقه‌ای در یکی از این دو باشگاه می‌ترکد در آن کانال منتشر می‌شود؟ آن‌هم در این ایام کرونایی که تمرینات پشت درهای بسته برگزار می‌شود و خبرنگار و عکاس نفوذی راهی به محل تمرین دو تیم ندارد؟

متهم شماره یک؛ بازیکنان

بازیکنان دو تیم نخستین کسانی هستند که با لو‌رفتن ترکیب تیم، انگشت اتهام به سمت‌شان نشانه می‌رود.غیر از کادر‌فنی خبر رسیده که بعضی بازیکنان ترکیب را به مدیربرنامه‌های خود می‌دهند و آنها که با کانال‌های تلگرامی درارتباط هستند (خبر رسیده که این کانال برای ۱۰‌یا‌۱۵ ایجنت است) ترکیب و اخبار باشگاه را برای انتشار به آنها می‌دهند. ظاهرا یکی دو بازیکن از هر دو تیم هم به باشگاه احضار شده‌اند و مدیران توضیحاتی را از آنها خواسته‌اند اما تا امروز هیچ چیز اثبات نشده است.

خبری از شرط‌بندی و جاسوس‌بازی نیست

لو‌رفتن ترکیب و اخبار تیم ارتباطی به شرط‌بندی و جاسوس‌بازی ندارد. البته این هم حدس و گمان است! اما این‌که برای لو‌دادن ترکیب به آن کانال مخصوص پولی دریافت می‌شود هرگز صحت ندارد. گردانندگان آن کانال به اندازه کافی مکفی هستند و تبلیغات زیادی را هم از کنار اخبار دست اولی که هر روز منتشر می‌کنند به دست می‌آورند.

پای ایجنت‌ها در میان است؟

تعدادی ایجنت معروف ظاهرا پشت این کانال قرار دارند. کانال مذکور توسط دو ادمین که در گرجستان و ترکیه ساکن هستند اداره می‌شود. نکته اینجاست که ابزار فشار این ایجنت‌ها بازیکنان هستند و هرگاه به خواسته‌هایی که دارند نمی‌رسند برنامه‌های خود را از طریق بازیکنان اجرا می‌کنند. بر اساس اخبار رسیده، ایجنت‌ها همه اخبار را از بازیکنانی که در دو باشگاه دارند دریافت می‌کنند.

ماموریت ویژه در دو باشگاه سرخابی

مسؤولان باشگاه پرسپولیس و استقلال گروهی را تشکیل داده‌اند تا با تحقیق و زیر‌نظر گرفتن تک‌تک افرادی که با تیم در ارتباط هستند این موضوع را به دقت بررسی کرده و افراد مشکوک به لو‌دادن فهرست نهایی دو تیم را به باشگاه معرفی کنند تا با شدیدترین جرایم روبه‌رو شوند.

ماجرا فقط لو‌رفتن ترکیب نیست

بعضی از بازیکنان دو تیم بزرگ پایتخت با یک سری از ایجنت‌ها هم‌خانه هستند. این در حالی است که ماجرا فقط به لو‌رفتن ترکیب دو تیم ختم نمی‌شود و کوچکترین اتفاقی که در این دو باشگاه بیفتد بلافاصله به گوش ایجنت‌ها می‌رسد و در کمتر از چند دقیقه در کانال مذکور منتشر می‌شود.

دستگا‌ه‌های نظارتی هم در‌حال بررسی هستند

دستگاه‌ها و نهادهای نظارتی در حال بررسی هستند تا پس از بررسی شرایط اتفاق‌هایی که در دو باشگاه می‌افتد را پیگیری کنند. لو‌رفتن ریزترین اخبار در دو باشگاه بزرگ پایتخت باعث شده تا حاشیه‌های زیادی برای آنها به‌وجود بیاید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نبض بازار
گوناگون