تاریخ انتشار:۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۱
کد خبر: ۱۹۲۴۶
print
email
کاراته قهرمانی جهان ۲۰۱۸ - اسپانیا
در پایان مسابقات کومیته و کاتای تیمی مردان رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اسپانیا، کومیته‌کاهای ایران به مدال طلا و کاتاروهای ایران به مدال برنز رسیدند.
ورزش و جواندر جریان آخرین روز از رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اسپانیا، تیم‌های کاتا و کومیته مردان ایران در دیدارهای رده‌بندی و فینال به مصاف حریفان خود رفتند که یک مدال برنز و یک طلا حاصل تلاش آن‌ها بود.

تیم کومیته مردان ایران با ترکیب سجاد گنج‌زاده، صالح اباذری، بهمن عسگری، علی‌اصغر آسیابری، مهدی خدابخشی و ذبیح‌الله پورشیب در دیدار فینال این رقابت‌ها به مصاف تیم ترکیه رفت که در یک بازی نزدیک با حساب ۳ بر ۲ به پیروزی رسید و برای سومین دوره متوالی مدال طلا را از آن خود کرد.

در جریان مبارزه پنجم این بازی با ضربه خطای بازیکن تیم ترکیه، سجاد گنج‌زاده از ناحیه بینی دچار شکستگی شد اما با پانسمان پزشک توانست این دیدار را به پایان رسانده و پیروز شود.

تیم ایران در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود و پس از آن در دور دوم با حساب ۳ بر صفر ارمنستان را شکست داد. در ادامه تیم ایران با نتیجه ۳ بر ۱ تیم سنگال را شکست داد و در مبارزه سوم خود نیز با همین نتیجه تیم اردن را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه‌نهایی رسید. شاگردان شهرام هروی در این‌مرحله نیز با نتیجه ۳ بر صفر تیم ایتالیا را مغلوب کرده و فینالیست این رقابت‌ها شدند.

تیم کومیته ایران در دو دوره گذشته رقابت‌های جهانی نیز در بخش مبارزات کومیته تیمی به مدال طلا رسیده بود.

همچنین در دیدار رده‌بندی کاتای تیمی، تیم ایران با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون به مصاف تیم ترکیه رفت که با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد و برای نخستین بار در تاریخ کاراته ایران به مدال برنز کاتا دست یافت.

تیم کاتای ایران پیش از این ابتدا با نتیجه ۴ بر ۱ از سد تیم روسیه گذشت اما در دور دوم با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب اسپانیا شد که به دلیل صعود کشور اسپانیا به فینال، کاتاروهای ایران به جدول شانس مجدد راه یافتند و پس از برتری ۳ بر ۲ مقابل کویت به دیدار رده‌بندی صعود کردند. 

به این ترتیب نمایندگان کاراته کشورمان با کسب 2 مدال طلا( بهمن عسگری، کومیته تیمی مردان)، یک نقره (سجاد گنج‌زاده) و سه برنز (ذبیح‌الله پورشیب، هامون درفشی‌پور و سارا بهمنیار) به کار خود در بیست و چهارمین دوره رقابت‌های جهانی کاراته پایان دادند.

*ترکیب کومیته کارهای ایران برای این مسابقات در بخش مردان به قرار زیر بود:
وزن ۶۰- کیلوگرم، امیر مهدی‌زاده (حذف)
وزن ۶۷- کیلوگرم، هامون درفشی‌پور (مدال برنز)
وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری (مدال طلا)
وزن ۸۴- کیلوگرم، ذبیح‌الله پورشیب (مدال برنز)
وزن ۸۴+ کیلوگرم، سجاد گنج زاده (مدال نقره)

تیم کومیته با ترکیب سجاد گنج‌زاده، صالح اباذری، بهمن عسگری، علی‌اصغر آسیابری، مهدی خدابخشی و ذبیح‌الله پورشیب، (مدال طلا)

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
یادداشت
چرا شفر موفق شد؟

چرا شفر موفق شد؟

محمد آیتی / روزنامه نگار
بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

مریم اسداللهی‌سهی / فعال اجتماعی
لیگ هفدهم مهیج نبود

لیگ هفدهم مهیج نبود

علی لطیفی / پیشکسوت باشگاه استقلال
فیلم و تصویر
آخرین اخبار