تاریخ انتشار:۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
کد خبر: ۱۹۲۲۰
print
email
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی موفق شد دومین دیدار خود را نیز با پیروزی برابر تاهیتی پشت سر بگذارد تا همراه روسیه به مرحله بعدی این رقابت ها صعود کند.


تیم ملی فوتسال


ورزش و جوان- تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در دومین دیدار خود در مسابقات جام بین قاره‌ای از ساعت 19:30 به مصاف تیم ملی تاهیتی رفت. تیم ملی ایران در پایان موفق شد با نتیجه 4 بر 2 تاهیتی را ببرد تا برای صعود به عنوان صدرنشین فردا (پنجشنبه) به مصاف روسیه برود.

نیمه اول این دیدار با فشار بازیکنان ایران آغاز شد. حملات بازیکنان ایران بارها مدافعان و دروازه بان تاهیتی را به واکنش واداشت تا اینکه در اواسط نیمه محمد معصومی‌زاده با جا گذاشتن بازیکنان حریف، امیر حسین اکبری را با دروازه بان تک به تک کرد و او هم با یک بغل پای ساده توپ را وارد دروازه حریف کرد.

بازی خوب معصومی‌زاده باز هم ادامه پیدا کرد. او در وسط زمین توپی را که خودش از دست داده بود دوباره باز پس گیری کرد و با یک شوت زیبا توپ را به کنج دروازه تاهیتی چسباند. در فاصله بیست ثانیه مانده به پایان نیمه اول بهزاد پور، دروازه‌بان ایران توپ را به سمت دروازه تاهیتی ارسال کرد که همین توپ با اشتباه دروازه بان جریف وارد دروازه تاهیتی شد تا نیمه اول با نتیجه 3 بر صفر به سود ایران به پایان برسد. بهزاد پور که به خاطر آسیب دیدگی پیمان حسینی درون دروازه قرار گرفته بود روز خوبی را سپری کرد و علاوه بر زدن یک گل چندین بار جلوی باز شدن دروازه ایران را گرفت.

نیمه دوم مسابقه این بار درحالی آغاز شد که بازیکنان تاهیتی حملات بیشتری انجام می‌دادند تا بتوانند نتیجه را جبران کنند. اما عملکرد خوب بهزادپور مانع آنها شد. لحظاتی بعد از تعویض حسینی با بهزادپور و در فاصله 5 دقیقه مانده به پایان نیمه دوم، محمد معصومی‌زاده با یک شوت از روی ضربه آزاد که باز هم با اشتباه دروازه بان حریف همراه شد موفق شد گل چهارم ایران را به ثمر برساند. در دقایق اندک مانده به پایان این نیمه با پاس رو به عقب و اشتباه مدافع ایران، مهاجم تاهیتی با حسینی تک به تک شد و توانست گل اول این تیم را به ثمر برساند. لحظاتی بعد جسینی می توانست با یک شوت از راه دور دروازه حریف را باز کند اما دروازه بان تاهیتی مانع او شد.

سومین نیمه این دیدار با ورود بهزاد پور به جای حسینی برای ایران آغاز شد. همچنین تاهیتی که به این نتیجه راضی نبود دروازه بان خود را بیرون کشید تا کاپیتان این تیم به سبک فوتسال درون دروازه قرار بگیرد. حملات تاهیتی پر تعداد تر شد اما انسجام لازم را نداشت. با این حال بازیکنان تاهیتی در لحظات پایانی بازی موفق شدند یک گل دیگر به ثمر برسانند تا بازی با نتیجه 4 بر دو به سود ایران به پایان برسد.

ایران با پیروزی برابر تاهیتی به نوعی انتقام شکست سال گذشته خود در ضربات پنالتی در جام جهانی را از این تیم گرفت.

ایران با این برد و با احتساب پیروزی 8 بر یک برابر آمریکا در روز گذشته، 6 امتیازی شد تا همراه با روسیه صعود خود به مرحله بعدی را قطعی کنند. تاهیتی و آمریکا نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند و بازی آنها برابر هم تشریفاتی خواهد بود. ایران فردا برای صدرنشینی باید برابر روسیه صف آرایی کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
یادداشت
چرا شفر موفق شد؟

چرا شفر موفق شد؟

محمد آیتی / روزنامه نگار
بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

بی‌تفاوتی اجتماعی: با عنوان انبوه تنها

مریم اسداللهی‌سهی / فعال اجتماعی
لیگ هفدهم مهیج نبود

لیگ هفدهم مهیج نبود

علی لطیفی / پیشکسوت باشگاه استقلال
فیلم و تصویر
آخرین اخبار